Autobaterie jsou v podstatě elektrické akumulátory, které převádějí chemickou energii na elektrickou energii. Základy, jak fungují autobaterie, se v posledních desetiletích moc nezměnily. Tyto baterie mají konstrukci olovo-kyselina. Elektrolyt nebo kyselina reaguje s olověnými deskami v baterii, aby generovala elektřinu.

Také je zapotřebí větší energie, aby nastartovala obrovský motor než malý, takže baterie musí být odpovídajícím způsobem dimenzována a vyrobena. V dnešní době mají vozidla náročnější elektrické zátěže z mnoha doplňků, počítačů a modulů a vyžadují dostatek energie pro správné fungování systémů. Přepracování automobilové baterie instalací něčeho, co je příliš malé, aby vyhovělo požadavkům na energii vozidla, může způsobit předčasné selhání reakce elektrolytu.

Autobaterii

Níže uvádíme některé faktory, které byste měli vzít v úvahu při výběru správné a nejlepší baterie do automobilu:

Velikost

Jedná se o délku, výšku a šířku baterie. Dodává se v různých velikostních skupinách, aby se vešla do zásobníku baterií většiny automobilů. Je nezbytné, aby baterie byly bezpečně a pohodlně uchyceny. Vždy se obraťte na uživatelskou příručku výrobce vozidla.

Autobaterii

Můžete si také prohlédnout referenční příručky, které nabízejí prodejci baterií, aby věděli, zda je jejich velikost vhodná. Nákup nesprávných baterií by byl prostě plýtvání penězi a mohlo by to způsobit ještě větší škody na vašem vozidle.

Značka autobaterii

Odkazuje na ochrannou známku poskytovanou konkrétnímu produktu. Existují případy, kdy je to stejné s názvem výrobce. Koupit značkovou baterii specifikovanou v uživatelské příručce je skvělý způsob. Pokud je však určitá značka velmi drahá a vy byste si rádi snížili náklady, dodržujte požadavky na specifikace uvedené v uživatelské příručce.

Nebuďte nikdy v pokušení nakupovat nejlevnější značku, protože by se mohla stát nejdražší baterií, kterou jste si kdy koupili. Také levné baterie mohou být plné závad a mohou být nedostatečně výkonné. Časté výměny baterií vyžadují opakovanou instalaci, která zcela vyčerpá peníze, které jste si původně odložili, pokud si koupíte levnou autobaterii.

Rezervní kapacita

Jedná se o stálý výkon baterie. Je to množství minut, po které baterie dokáže dodávat minimální napětí potřebné pro běh vozu, pokud pás ventilátoru nebo alternátor auta selže. Při dobrém stavu rezervní kapacity může vaše auto fungovat pouze na baterie, pokud alternátor přestane pracovat. Hodnota baterie je uvedena v minutách. Nelze najít RC hodnocení baterie na základě toho, že není typicky uveden na štítku. Je-li to možné, podívejte se do literatury o výrobku nebo se můžete zeptat pomocníka v obchodu. Stačí vybrat tu s dlouhou provozní dobou rezervní kapacity.

Stáří

Stáří baterie vám poskytne představu o tom, jak dlouho musí fungovat. Baterie jsou považovány za čerstvé, pokud jsou mladší než šest měsíců. Vyhledejte datum výroby. Většina datových kódů bývá vyražena na štítku nebo pouzdře baterie.

Proud za studena

Měří schopnost akumulátoru nastartovat vaše vozidlo i v extrémně chladném počasí. Během mrazu by bylo vaše auto těžké nastartovat, protože motorový olej automobilu ztuhne a chemické reakce se zpomalují. Vyberte baterii s vysokým proudem za studena, protože je mnohem lepší, zvláště u vozidel v chladném klimatu.

Přečtěte si článek o tématu automobilové díly.

Související články:

    Nebyl nalezen