No, než odpovíte na tuto otázku, musíte vědět, odkud pochází. Z nominální hodnoty je auto vyrobeno z plastu a kovu. Ale je to všechno? Co opravdu dělá auto? V pořadí významu, motor, převodovka, zavěšení a tělo tvoří auto.

Automobilové díly

Motor

Nepochybně je to nejdůležitější automobilové díl. Jinak je to srdce automobilu. Bez něho je auto mrtvola. Účelem této části je převést palivo do pohybu tak, aby se vozidlo mohlo pohybovat. Jinými slovy, motor mění chemickou energii na kinetickou energii přes převodovku dolů na kola. Je to motor, který umožňuje, aby se vůz pohyboval z jednoho místa na druhé, je to jeho hlavní činnost. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby řidiči zajistili, že motory automobilů jsou v dobrém stavu.

Automobilové díly

Motor je tvořen dalšími menšími částmi, které jsou rozhodující. Například chladič hraje významnou roli v výměníku tepla pro motor. Prostřednictvím chladicí kapaliny motoru pomáhají při chlazení spalovacích motorů. Jedná se o základní jednotku chladicího systému v motoru. Klasický chladicí systém je tvořen chladičem, který rychle přemění teplo. Přivádí a snižuje teplotu horké kapaliny z motoru. Chlazení se provádí přenášením tepla z kapaliny uvnitř motoru do vnějšího vzduchu.

Převodovka

Hlavním úkolem převodovky je změna převodových stupňů motoru, čímž se přenáší výkon motoru na kola, aby bylo možné vozidlo pohybovat různými rychlostmi, jak chce řidič. V podstatě je převodovka tvořena různými komponenty, které fungují ruku v ruce s pohybem vozidla.

Převodovková kapalina v motoru usnadňuje chlazení a mazání. Tekutina by měla být pravidelně vyměňována, aby byla zajištěna čistota a účinná údržba převodovky. Pokud je převodovka znečištěná, může nastat řada problémů. Například zrychlení, potíže při změně převodového stupně, nebo nejhorší ze všech, může se narušit celá přenosová soustava.

Převodový systém může být dvou typů: automatický a manuální. První vykonává veškerou posuvnou úlohu pomocí předem stanovených kritérií, zatímco druhá je zcela pod kontrolou řidiče. Ať už je to jakýkoli typ, převodovka by měla fungovat efektivně a poměrně klidně. Jakákoli forma klepání nebo hluku by měla být velmi znepokojující.

Zavěšení

Jedná se o složité spojení určené k vyhlazení disku a udržení kontroly nad vozidlem. Systém maximalizuje tření mezi pneumatikou a vozovkou, aby byla zajištěna stabilita řízení a dobrá manipulace. Závěsný mechanismus navíc nabízí také komfort pro osoby na jízdě v různých silničních podmínkách. Systém udržuje tělo vozidla spojeno s koly. Přesto je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Systém je v přímém kontaktu se špatnými vozovkami, a proto se součásti mohou opotřebovávat nebo dokonce přelomit.

Stručně řečeno, části těla mohou být rozděleny do čtyř hlavních částí: motoru, převodovky, zavěšení a těla. Každá z těchto částí je významná a hraje důležité role, které společně činí vozidlo kompletním.

Přečtěte si mimořádně podrobný článek k tématu autobaterii.

Související články:

    Nebyl nalezen