Vánoční prázdniny jsou za rohem. Pro většinu podnikatelů jde také o ideální dobu v roku, kdy mohou svým partnerům, klientům a zaměstnancům prokázat vděčnost zasláním obchodních dárků. Bohužel je však smutné vidět, kolik podnikatelů se rozhodne darovat totálně zbytečné a nepodstatné dárky, které skončí jen v koši. 

Abyste měli jistotu, že letos vaše firemní dárky nebudou ponechány bez povšimnutí a nevyužité, zde je několik užitečných tipů, jak najít dárky, které lidé budou opatrovat celé roky.

Zvolte Něco Užitečného a Personalizujte To 

Nejlepší dárky jsou ty, které lidé budou a mohou používat po celý rok, jako jsou komfortní pera, estetické stolní kalendáře, nebo kompaktní baterky. Držte se dál od různých novinek, nebo laciných kancelářských potřeb, které jsou buďto vyloženě křiklavé, nebo se ještě před skončením roku zlomí.

Obchodních dárků
Obchodních dárků – powerbank

Zatímco hledáte obchodní dárky, které mohou být užitečné, můžete tuto šanci využít i na to, abyste uvedli název vaší firmy na dárcích, které rozdáte. Většina lidí nemá problém s označenými, nebo personalizovanými dárky, pokud budou taktní a příjemci poskytnou hodnotu. Konec konců, personalizované dárky nepřekoná nic, takže to můžete využít i ve svůj vlastní prospěch. 

Také místo nakupování hlava nehlava pro všechny lidi ve vašem seznamu kontaktů, jim můžete místo toho dát jako dary vaše vlastní produkty, nebo služby. Také vás to bude stát ještě méně a zároveň to pro vaše podnikáni jako také může sloužit jako skvělý marketing.

Rozdávejte Radost nebo Věnujte na Charitu

Pokud budete dávat obchodní dárky do velké kanceláře, měli byste zvážit výběr něčeho, co bude přínosem pro všechny zaměstnance, nejen pro manažery a majitelů podniků. Období svátků je koneckonců obdobím dávání, takže také můžete šířit lásku a radost všem, jak jen to dokážete.

Prozatím, pokud nemáte žádné služby nebo produkty, které by vaši obchodní partneři, nebo zaměstnanci mohli využít, můžete také za ně věnovat prostředky na charitu. Vaší společnosti to udělá dobré jméno a vašim obchodním partnerům to poskytne účinní marketing zdarma.

Nepřehánějte To

Je důležité vnímat nápad zasílání pohlednic a obchodních dárků tak, jak tomu ve skutečnosti je – jako marketingovou strategii. Tyto gesta uznání musí být vždy jednoduchá, upřímná, taktní a promyšlená, aniž by ublížili vaší značky jako jiné marketingové kampaně.

Samozřejmě, každý miluje koláčky a všechny ty chutné pamlsky jako dárky k svátkům. Je zde však vážný problém, pokud všichni vaši obchodní partneři skončí s dárkovými koši, v kterých budou sladké pochutiny. Nejen že je to nezdravé, ale může to mít vliv i na produktivitu v práci, jelikož sladkosti po nějaké době od konzumace vyvolávají u všech ospalost. Zvolte raději zdravé alternativy, jako jsou košíky s ovocem. Takhle budou vaši obchodní partneři šťastní a zdraví.

Ať už je vaše strategie pro vánoční svátky jakákoliv, rozdávání dárků pro všechny vaše hodnotní partnery je nejlepším způsobem, jak jim prokázat vaše uznání za obchody a loajalitu projevenou během roka.

Související články:

    Nebyl nalezen