Tři největší domény nejvyšší úrovně jsou .com, .org a .net. To, že se jedná o největší a nejběžnější TLD, však neznamená, že už nemáte žádné další možnosti. Další možností, kterou máte k dispozici, jsou domény zemí nebo kódy zemí TLD.

Kódy Zemí TLD – co jsou zač?

TLD s kódem země nebo jednoduše ccTLD označují doménová rozšíření specifická pro určitou zemi nebo oblast. Přípony domén jsou písmena, která se objevují za názvem domény.

Domény
Registrace domény je prvním a zásadním krokem na vašem webu

Nejčastějšími příklady jsou domény .com.au pro Austrálii, .ca pro Kanadu a .co.uk pro Spojené království. IANA neboli Internet Assigned Numbers Authority je řídící orgán, který udržuje technické standardy, jež pomáhají provozovat internet, a zveřejňuje seznam dostupných ccTLD. 

Výhody Domén Jednotlivých Zemí

Zde jsou některé z hlavních výhod, které ccTLD nabízejí.

1. ccTLD poskytují výhody SEO a místního cílení. 

Pomocí kódů zemí TLD můžete cílit na návštěvnost z určitých částí světa. Pokud například chcete na webové stránky své pekárny se sídlem ve Spojeném království cílit na návštěvníky z Velké Británie, můžete jako doménovou koncovku zvolit .co.uk. Pomůže vám to zajistit, že se objevíte ve výsledcích vždy, když lidé žijící ve Spojeném království budou hledat pekárnu, místo aby se objevili ve výsledcích vyhledávání lidí z Kanady, Austrálie nebo jiných regionů. 

Mezinárodní SEO: Průvodce doménami nejvyšší úrovně podle kódu země (ccTLD)

To také souvisí s vaší hodnotou SEO neboli optimalizace pro vyhledávače. Díky použití domén jednotlivých zemí budete mít vyšší hodnotu SEO pro výsledky vyhledávání, které se týkají dané země. Je to proto, že vyhledávače zobrazují různé výsledky včetně většiny místních, které závisí na konkrétní IP adrese osoby, která vyhledávání provádí. To znamená, že kdykoli někdo ze Spojeného království vyhledá minimalistické dorty UK, webové stránky vaší pekárny se sídlem ve Spojeném království se mohou zobrazit mnohem výše v žebříčcích vyhledávání, což nebude možné, pokud nebudete používat ccTLD .co.uk. 

2. ccTLD mohou v kupujících vzbudit důvěru.

ccTLD jsou také dobré, pokud jde o důvěryhodnost, protože návštěvníci vašich webových stránek se díky nim cítí jistěji. Protože vědí, že se jedná o místní web, budou mít návštěvníci pocit, že pro ně bude snazší nakoupit, zejména když uvidí, že místo zahraniční adresy je jim známé. Většina lidí také dává přednost návštěvě stránek a provádění transakcí ve svém regionu, měně a jazyce. 

3. ccTLD vám umožní popustit uzdu kreativitě.

Jedním z elegantních triků, které některé společnosti používají k posílení své značky v oblasti doménových jmen, je hackování domén. To je případ, kdy je název nebo slovo vytvořeno sdílením názvu ccTLD a názvu domény. Například v Irsku se používá ccTLD e food.ie, ve Španělsku ccTLD beach.es a v Belgii ccTLD subscri.be. Může to být také výzva k akci nebo fráze, například help.us nebo check.in. Pokud jde o domény zemí, kombinace, které můžete použít, jsou neomezené.

Související články:

    Nebyl nalezen